SOŁECTWO NIEBOCZOWY[OFICJALNA]

KGW Nieboczowy w Niedzielę Palmową, jak co rocznie zorganizowało przegląd Palm Wielkanocnych. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele Św. Józefa Robotnika w Nieboczowach, a uroczysty poczęstunek zorganizowało w WDK Grabówka. Członkinie KGW, jak również młodzież i dzieci naszej gminy prezentowały własnoręcznie wykonane palmy, te największe miały ok. 2m.
więcej zdjęć

Zarząd KGW Nieboczowy zorganizował zebranie sprawozdawcze połączone z spotkaniem członkiń z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Na imprezie przy tradycyjnej kawie i kołaczu. Omawiano plany działań w bieżącym roku, jak również uroczyście podziękowano za aktywną pracę weterankom. Panie te, które ze względów zdrowotnych, tylko duchowo będą wspierać nasze działania. Całość uroczystości uświetnił zespół „ Gołężanki” z Lubomi – Grabówki.
więcej zdjęć

Prezes: Eugenia Cuber
Z-ca Prezesa: Róża Wendelberger
Skarbnik: Dorota Porwoł
Sekretarz: Wanda Siedlaczek

Nasze Koło Gospodyń Wiejskich zostało założone z inicjatywy Marianny Kubeckiej, która została pierwszą przewodniczącą w 1958 roku. Członkinie koła działały w naszej społeczności biorąc udział w różnych imprezach sołeckich, jak i gminnych. Dziełem naszych pań były najpiękniejsze Korony Dożynkowe prezentowane corocznie w korowodzie dożynkowym. W ciągu wieloletniej działalności KGW Nieboczowy organizowało kursy zdrowego żywienia, pieczenia ciast i ciasteczek, haftowania i szycia. Członkinie naszego koła chętnie wyjeżdżają do gospodarstw szkółkarskich, gdzie mogą zwiedzać ogrody i podziwiać piękno natury, tym samym czerpią inspirację tworząc własne kompozycje w swoich ogródkach przydomowych, w 2016 roku zorganizowano wyjazd do "Gospodarstwa Szkółkarskiego Ogrody do Zwiedzania Kapias" w Goczałkowicach Zdroju. Od roku 2005 nasze KGW organizuje corocznie Gminny Przegląd Palm Wielkanocnych, rozpoczynający się uroczystą mszą w naszym kościele, a zakończony degustacją bab wielkanocnych na sali OSP Nieboczowy.